אז מה עבר על השבאבנקים עד עכשיו

בתחילת הסדרה גדליה מגיע לראיון קבלה בישיבת "תפאר יגעים" , ישיבה שבעבר היתה נחשבת ליגה ג' אבל היום ברמה עולמית שימי תבורי.

כנשאל גדליה למה הוא רוצה ללמוד דווקא פה, גדליה עונה שאם כבר למות באוהלה של תורה, אז לעשות את זה במקום שעושים הכי טוב, וכאן, הרב, מתים הכי טוב. המשפט הזה לא הכי משכנע את הראש הישיבה שמכיר את העבר השבאבניקי שלו ואף מעמת אותו עם זה, ונרגע אחרי שגדליה מבטיח לו שהוא סיים להתנדנד בין שני העולמות ושהוא הולך להיות רבי עקיבא הבא.

בסופו של דבר הוא מתקבל לישיבה אבל לא יהיו לו חיים קלים, עקב העבר שלו עם השבאבניקים הראש ישיבה מצמיד אותו לחבורה של צולים (מנדי טבנקין, שוקי חינקין וצולי גרוס) שידאגו לשים עליו עין מקרוב.

במקביל, חבריו השבאבניקים לשעבר שכאמור נזרקו מהישיבה מנסים את מזלם בעולם העסקים, השבאבניקים בעונה 2 בטוחים שעקב המוח היהודי שלהם הדרך להצלחה תהיה קלה יותר עבורם ומנסים את מזלם בכל דרך שנקרית להם.

בפרק הראשון, הם מנסים את מזלם בתחום האופנה, אבינועם מכיר להם (או לפחות מנסה..) את אמסלם שפתח סניף של חנות כובעים של המותג היוקרתי "בורסלינו" אחרי שנסע עד לרומא בשביל לשכנע אותם להביא לו זיכיון להפעלת הסניף, השבאבניקים לא מאמינים שהוא יגיע בכלל עד שהם רואים אותו מעבר לרחוב מגיע עם אאודי A8 חדשה, נראה טוב ונותן חזות של אחד שכבר עשה את הכסף הגדול, הם מסמנים לו לשלום ואז ההזדמנות שלהם להצליח מתנדפת ע"י משאית שדורסת אותו..

השבאבניקים בעונה 2 לא אומרים נואש וממשיכים לנסות את מזלם, הפעם בכנסת ישראל, כידוע אבינועם הוא הבן של שר הפנים – אליהו לסרי והם מגיעים לכנסת על מנת למצוא עבודה כל שהיא בפוליטיקה. כמובן שהם עושים את זה בדרך השבאבניקית שלהם, ופשוט קופצים עליו באמצע דיון חשוב שעוסק במחדליו, הם מנסים לזרוק לו כל מיני הצעות למשרות שכמובן לא נופלות על אוזניים קשובות עקב הדיון עד שהם פולטים לו שהם נזרקו מהישיבה, אבא של אבינועם נסער מאוד מהידיעה ואומר לבנו שעד שהוא לא חוזר לישיבה הוא לא חוזר לבית.

אחרי שגירשו אותם גם מהכנסת הם מגיעים לשלומי (השדכן) ומבקשים לישון אצלו בבית, שלומי שכבר תכנן ערב רומנטי אצלו שכלל קניית פרחים, להסתפר ואף הזמין מקום במסעדה מסרב בתוקף אבל מוכן להקדיש להם קצת זמן. בשיחה איתם הוא מבהיר להם שהם חייבים להתקבל לישיבה ולא משנה איזה אם הם רוצים לשרוד בחיים, השבאבניקים לא מוכנים לקבל את עצתו והוא מגרש אותם מהמקום בתוספת איום שאם הם לא ייכנסו לישיבה בקרוב הם יקבלו צו גיוס.

שלומי מנסה לרמז להם משהו..

בחזרה לגדליה, הוא כאמור הפסיק עם השטיות וחוזר להיות חרדי אמיתי, בישיבה הוא מנסה ללמוד למבחן ברבנות שמאוד חשוב לו ומחליט להקיע בזה יומם ולילה, כמובן בעזרתם של הרבה קפה ומשקאות אנרגיה. בישיבה הוא לא מצליח להתאקלם עם החברה הצולים שסביבו והכי גרוע כשאחד הבחורים שהצמידו לו מנסה לדלות לו ממינו מידע ולהוכיח שהוא עדיין שבאבניק, תוך כדי השיחה שלהם אחד הבחורים אומר לגדליה שבחורה רוצה לדבר איתו בטלפון הציבורי מה שמעורר סערה גדולה באולם הישיבה ומוציא את גדליה מדעתו.

הבחורה היא דבורה (מאיה ורטהיימר) שנפגעת מהסינון שלו ושולחת את השדכן לישיבה שאחרי מאמצים רבים מצליח לשכנע את גדליה לשוחח איתה. בשיחה גדליה מנסה להסביר לה שאם הוא ייפגש איתה זה יגרום לו להיכשל במבחן 

מאיה ורטהיימר – שבאבניקים

בינתיים בדירה של השבאבניקים, אבינועם מקבל מייל מחברת הייטק שהם מוזמנים אליהם לראיון, אבינועם לא מתאפק ורץ ישר לבית הכנסת לבשר להם את הבשורה. החבורה נוסעת ישר לחברת הייטק ושם הם מגלים שלמרות המוח היהודי שלהם הם יצטרכו לעבור הכשרה בת שנתיים וחצי מה שמוציא להם את כל הרוח מהמרשים והם מחליטים לפרוש מזה.

אחרי כל הניסיונות שלהם שכשלו הם מחליטים לחזור לכנסת לבקש מאבא של אבינועם שיפעיל את הקשרים שלו כדי שיקבלו אותם לישיבה. כשהם מגיעים לכנסת בדיוק מתקיים  דיון על כמה קל לפתוח ישיבה ולקבל עליה תקציבים והם מחליטים לאמץ את הרעיון ולפתוח ישיבה בעצמם.

תוך כדי מתחוללת דרמה לא קטנה במבחן הרבנות, גדליה שלמרות שהוא נמצא בלחץ אטומי מהמבחן מצליח לענות על רוב השאלות אך לפתע הוא רואה את חברתו דבורה שגורמת לו לבלבול גדול והוא מבקש מהבוחן לצאת רגע על מנת לדבר איתה, השיחה בינהם יוצאת מכלל שליטה כשגדליה מתחיל לצעוק עליה, ו-דבורה שנפגעת ממנו מאוד נכנסת לתוך הבחינה ומטיחה בו את כל אשר על ליבה. כשגדליה חוזר להשלים את המבחן הוא מגלה שפסלו לו אותו ולא עוזרות כל התחינות שלו, הוא מקבל תשובה שעקב היציאה שלו שלא הייתה לשירותים המבחן נפסל.

שתף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *