שבאבניקים עונה 2 פרק 11

תקציר הפרק הקודם: הפרק שלפני שבאבניקים עונה 2 פרק 11 נפתח עם חורחרה מזרחי שעקב טעות הנהג מונית הביא אותו לישיבת חברון החדשה במקום לישיבה המעטירה.
חורחה הזה הוא לא סתם איזה מקסיקני, סבא שלו הוא ראש הקהילה שם ומדובר במשפחה אמידה מאוד עם אפילו חופים פרטיים בקנקון!
השבאבניקים מנסים להשאיר אותו ומספרים לו שהישיבה שלהם היא סניף של חברון, וזה כמו מקדונלדס ומקדונלדס הכשר והם כמובן הסניף הכשר. חורחה משתכנע ומחליט להישאר.

רוצה מקור וידאו אחר?

רוצה מקור וידאו אחר? לחץ כאן

שבאבניקים עונה 2 פרק 11

שתף:

אנחנו ממליצים לשמור את הדף במועדפים ולהירשם אצלנו להתראות וברגע שיעלה או יודלף הפרק תישלח אליכם התראה. (לחצו כאן להרשמה להתראות, הצטרפו לערוץ הטלגרם)

ישיבה של פוחזים וריקים

גדליה נפגש עם דבורה ובמהלך הפגישה דבורה מספרת לו על איזה פלייר שהיא ראתה וחושבת שרלוונטי לו בגלל המבחן בהלכות שבת שהוא עבר בהצלחה. הוא בתגובה מתחיל להסתכל עליה בצורה מוזרה, וכשהיא מנסה להבין מה הלוז היא קולטת איזה פלייר שתלוי מאחוריה..

הפלייר שגדלה ראה וכל כך נזעק בגללו, הוא על הישיבה שפתחו ושם רשום דברים איומים על הישיבה ועל החברה שהקימו אותה. הוא מייד מתקשר לחבריו השבאבניקים שנזעקים אף הם ולא מבינים מאיפה זה נחת עליהם.

השבאבניקים מנסים להרגיע את גדליה – פרק 11

אבא של אבינועם גם רואה את הפלייר הזה, ורואה שכתבו עליו שהוא תמיד מתעלל באנשים שמקימים ישיבות, ולוקח מהם תקציבים בעוד הוא באותו זמן מעביר לישיבת חברון הפיקטיבית כסף אף ורק בגלל שבנו מנהל אותה. בנוסף רשום שם שהישיבה הוקמה בשכונה חילונית לחלוטין ושלומדים שם בחורים ובחורות ביחד.

חידון הלכות שבת

השבאבניקים בפרק 11 מקיימים ישיבת הנהלה על מנת לטכס עצה להתגבר על הפשקוויל הזה.

הם מגלים שתלו את השלטים האלה בכל מקום ומפחדים שזה ירסק את הישיבה שלהם. בינתיים כבר עבו מספר בחורים ואפילו שפירו וחברו שוקלים לעזוב.

הם מחליטים להיכנס לתחרות על חידון ענק בהלכות שבת שיזכה אותם ב-30 אלף ובנוסף, ומה שהכי חשוב, כתבת ענק בעיתון שתשפר את התדמית של הישיבה.

החידון מתחיל והמתח מגיע לשיאו, גדליה שחושש מאוד מכישלון לא מפסיק להלחיץ את כולם ולשגע את המנחה. השבאבניקים ובראשם גדליה מצליחים לענות על רוב השאלות עד שמגיע בשאלה שתחליט אם יעלו לגמר ואין לאף אחד מושג מה התשובה.

למזלם של השבאבניקים, חורחה, הבחור החדש יודע את התשובה ובעזרת תרגום מטפירו הם מוסרים תשובה מלאה עם ציטוט מ-9 מקורות ובזה מבטיחים את מקומם בגמר.

השבאבניקים וכל הצוות הנהלה מתחילים ללמוד לגמר הגדול ותולים את תקוותם גם בחורחה ושאר הבחורים כשלפתע הם מגלים בזווית העין את חורחה יוצא מהישיבה עם מזוודה ואחריו כל שאר הבחורים. הם מייד יוצאים מהישיבה ומתחילים לרדוף אחרי הבחורים, אך לא עוזרות כל התחינות שלהם וההבטחות שלהם והבחורים אומרים להם הם לא מעוניינים להמשיך בישיבה הזאת.

למרות כל הבלאגן החיים ממשיכים ובמיוחד בסדרה כמו השבאבניקים, מאיר הולך להיפגש עם רות לטעימות לקראת החתונה שלהם. למרות המנות המיוחדות מאיר לא מתחבר לשום מנה. המארח שרואה שהוא לא מתחבר לשום מנה מציע לו לעשות בחתונה אוהל מרוקאי.

אוהל מרוקאי זה מתחם סגור עם פופים אורגינל מקזבלנקה, אוכל מרוקאי של השף מואיז ביטון, וכל המלצרים גם לבושים בלבוש מרוקאי מסורתי.

רות מאוד מתלהבת מהרעיון ואמרת למאיר שזה בול למשפחה שלו ושככה הם ירגישו יותר בבית. מאיר בתגובה אומר לה שזה הרעיון הכי מפגר ששמע ושאין סיכוי שאבא שלו יעשן איזה נרגילה באיזה אוהל סגור כמו איזה כלב בזמן שאבא שלה מסתובב בחוץ עם כל החברים שלו.

רות שכבר מפורקת מכל הסידורים של החתונה ובמיוחד מזה שמאיר לא עוזר לה בכלום וכל הזמן רק דוחה דברים, מוציאה בפניו את כל התסכול שלה והוא בתגובה עונה לה שקשה לו עם איך שאבא שלו מסתכל עליו כמזרחי וכל הקטע הזה של השינוי של משפחה וכ"ו.

השבאבניקים שכאמור נשארו לבד אחרי שכל הבחורים בישיבה עזבו, לומדים בשיא הכח לגמר שיתקיים בשבוע הבא. קצת לפני שהם נרדמים על הספרים מרוב עייפות מפתיעים אותם השכנים שלהם עם עוגת יום הולדת שקיבל אחד מהם.

העוגת יום הולדת

החברה באים לאכול מהעוגה כשטפירו עוצר אותם ושואל אם הם נסעו עם העוגה הזאת בשבת. כשמתברר שכן מתחיל פלפול הלכתי גדול האם העוגה מותרת לאכילה או שמה אסורה עקב הנאה מחילול שבת של יהודי. בסופו של דבר הם פותרים את הסוגיה ומתירים לאכול את העוגה על מנת לא לבייש יהודי שחילל עליה את השבת, שהצער שיגרמו לו יותר גרוע מלהנות מהחילול שבת.

חצי הגמר

השבאבניקים מתמודדים ראש בראש עם ישיבת בני המקווה. שתי הישיבות מצליחות לענות נכון כל התשובות למעט אבינועם שכמעט פישל אך הצליח אף הוא לענות תשובה נכונה. השבאבניקים עונה 2 פרק 11 עולים לגמר!

הגמר הגדול

הפעם השבאבניקים מתמודדים נגד ישיבת תפרח המעטירה. לעומת חצי הגמר שם השאלות היו באותה רמה לשני הצדדים, בגמר המנחה נותן שאלות מאוד קלות לישיבת תפרח ולשבאבניקים נותן שאלות מאוד קשות שהם לא מצליחים להשיב עליהם.

בינתיים 3-0 לטובת תפרח ועכשיו כולם מתכוננים לשאלה של המרן לציון שהיא גם השאלה המכריעה.

הם נשאלים על דינה של מקלובה שהביאו אותה בשבת, האם מותר לאכול אותה?

ישיבת תפרח עונה שהעוגה אסורה באכילה מכיוון שאסור להנות מחילול שבת לעומת זאת ישיבת חברון שכבר היה להם מקרה של עוגה שנסעה בשבת עונים למרן שהעוגה מותרת מכיוון שיותר גרוע לצער את היהודי שהביא את העוגה מה גם שחילול שבת של יהודי יכול להיחשב כחילול בשוגג.

מרן מאוד מתלהב מהתשובה ומכריז עליהם כזוכים בגמר!!

השבאבניקים חוגגים

סוף דבר – עונה 2 פרק 11

השבאבניקים חוגגים בבית המדרש כשאבא של אבינועם מפתיע אותו ואומר לו שהוא עשה אותו מאוד גאה ומביא לו את התעודה שמאשרת את הקמת הישיבה.

שתף:

One comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *