שבאבניקים עונה 2 פרק 3

תקציר הפרק הקודם: אחרי כל הניסיונות של השבאבניקים שכשלו, הם גילו שאפשר לפתוח ישיבה די בקלות ואפילו לקבל עליה תקציבים.

הפרק מתחיל כשמנחם הבחור שהצמידו לגדליה מכה אותו בגלל שחשף במבחן שהוא העתיק וגרם לפסילת מבחנו. עקב הפציעות הרבות גדליה מפונה במצב קל-בינוני למיון טרם.

השבאבניקים בינתיים מתאקלמים בדירתם ומנסים להדליק מנגל ללא הצלחה, אחרי שכל הניסיונות כשלו אבינועם יורד לשכנים לבקש אש, השכנים מסתכלים עליו כחייזר ובטוחים שבא לבקש מהם מניין ולא נותנים לו להשחיל מילה, והוא הולך משם במפח נפש בלי שאפילו קיבל את האינסטגרם שלה.

אחרי שהצליחו סוף סוף להדליק את המנגל בעזרת וויסקי בן 36 שנה, התפנו השבאבניקים של עונה 2 לדבר עם מאכער שמתמחה בין היתר בפתיחת ישיבות פיקטביות. בשיחה איתו הם מגלים שזה לא כל כך פשוט ושהם חייבים לדאוג למספר דברים בינהם צו"ל (חרדי חנון) שיוכל להתחזות לראש ישיבה ולעבור את הביקורת הקשה של הרב קוטלר שהוא זה שמאשר פתיחת ישיבות, השבאבניקים אובדי עצות ומבינים שהם חייבים להשיג בחור כזה.

שבאבניקים עונה 2 פרק 3

שתף:

אנחנו ממליצים לשמור את הדף במועדפים ולהירשם אצלנו להתראות וברגע שיעלה או יודלף הפרק תישלח אליכם התראה. (לחצו כאן להרשמה להתראות, הצטרפו לערוץ הטלגרם)

השבאבניקים בעונה 2 אובדי עצות

בינתיים גדליה שמחכה לתוצאות הרופא במיון מנסה להשיג את דבורה על מנת לפייס אותה אחרי כל הצער הרב שגרם לה בתחילת עונה 2 של השבאבניקים אך חברתה שעונה לו מוסרת לו שדבורה לא מעוניינת בשום אופן, מה שמכניס אותו למצב נפשי קשה שכולל שקילת התאבדות בקפיצה מהקומה הראשונה.

ביציאה מהמיון שלישיית השבאבניקים מפתיעים אותו בשירים ומחולות וגם עוגת יום הולדת טעימה מאוד. השבאבניקים ב-פרק זה מנסים להתחנף לגדליה בשביל שייצטרף לישיבה שלהם וישמש כפנים של הישיבה.

הם מראים לו את הדירה שלהם ואת בית הכנסת עם המבחר העצום והנדיר של ספרי הקודש, תוך כדי נשמעים קולות צחוק מבחוץ וגדליה שיוצא לבדוק את מקור הרעש מגלה שמול הישיבה הקדושה מקיימות קבוצת בחורות יוגה בלבוש מינימלי ושכל הרחוב כולו רחוב חילוני למהדרין מה שגורם לו לזעזוע רב מה-שבאבניקים שכל כך הדרדרו בעונה זו.

בסופו של דבר ואחרי ויכוחים רבים גדליה מגיע איתם להסכמה שהוא ייצטרף אליהם בתנאי שהם יעמדו בכמה דרישות שלו: מניין כל יום בכל שלושת התפילות, שלושה סדרים ביום, ושיעור כללי פעמיים בשבוע ובכל פרק בסדרה שיישא אותו הרב גדליה הי"ו.

בבוקר הראשון שלהם עם גדליה בדירה הם מגלים ששימוש במכונת גילוח קלאסית זה כל כך לא והדרך הנכונה להתגלח היא ע"י חומר כימי ורב קו אנונימי.

גדליה מתגלח עם רב קו

בכל מקרה השבאבניקים יוצאים לחפש מניין ברחוב החילוני ומגלים שזו משימה לא קלה.. אחד האנשים שביקשו ממנו להשלים מניין תוקף אותם בשיימינג מבחיל שמזכיר את שנות ה-30 המוקדמות ואף זוכה לאהדה מהרחוב מה שגורם לגדליה לחשוב שוב על הרעיון של הישיבה.

 במהלך הוויכוח בינהם נפלט לאחד מהשבאבניקים את האמת על הסיבה שהביאו את גדליה ורק אז הוא מבין שבעצם כל הזמן הזה הם התחנפו אליו על מנת שיגיע לראיון של הרב קוטלר ושאחר כך לא יצטרכו אותו וינתקו איתו כל קשר.

גדליה נפגע עד עמקי נפשתו ומנסה להשיג את דבורה ולפרוק את אשר על ליבו, דבורה שעדיין פגועה ממנו מסרבת לדבר איתו ולמרות כל בקשותיו ותחנוניו חברתה שענתה לשיחה מסרבת להעביר לה את השיחה ואומרת לו שהוא פגע בה יותר מידי ושזה מוקדם מידי בשביל לדבר איתה.

הפרק של שבאבניקים עונה 2 ממשיך בעלילה הכל כך מיוחדת שלו

גדליה שנפגע מחבורת השבאבניקים מבקש מראש הישיבה הקודמת שלו להחזיר אותו לישיבה. הוא מספר לו על הישיבה שהם ניסו להקים ועל המיקום הבעייתי שלה, הרב עונה לו שלמרות מה שהוא חושב זה דווקא רעיון מעולה, הוא מסביר לו שרב אמיתי צריך להגיע למקומות הנמוכים, לאיפה שצריך אותו ולא לאיפה שקל, ושגם כל ישיבה מתחילה מ-10 בחורים באיזה מחסן נטוש וישיבה של 1,000 איש לא קמה ביום אחד. הוא גם מספר לו שפעם ישיבת חברון המעטירה הייתה שם.

בינתיים מאיר ולייזר מטיפים מוסר באבינועם על זה שהוא בכלל לא רוצה להתפלל במניין ואוליי בכלל לא, ושהוא מתבייש לגמרי בהיותו חרדי. אבינועם משתכנע מדברי הטעם שלהם ולמרות כל הקושי יוצא לרחוב ועושה את הדבר הבלתי אפשרי מבחינתו והוא לגייס מניין ברחוב.

השבאבניקים הביאו לו רמקול כדי שיצעק ברחוב וינסה לגייס מניין למרות כל הבושה, גדליה שרואה את זה מהצד משתכנע ומוכן להישאר ולעזור להם להקים ישיבה אמיתית ולא בשביל קומבינה כלשהי.

סןף דבר: השבאבניקים מצליחים לגייס מניין ברחוב החילוני ומקיימים תפילה עם פסיפס מדהים של כל חלקי החברה הישראלית.

המניין שגייסו השבאבניקים

נ.ב. בראיון אצל הרב קוטלר הרב עושה להם חקירה מקיפה שבו הוא מחליט לתת להם אישור לצאת לדרך ומודיע להם שבחודשיים הקרובים יערוך ביקורת פתע שבה יחליט אם הישיבה אמיתית ובמידה שלא כדאי להם לארוז כבר לצו ראשון במקום לבזבז את זמנו.

שתף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *