שבאבניקים עונה 2 פרק 4

תקציר הפרק הקודם: אחרי שהשבאבניקים השיגו את הצו"ל שלהם (גדליה) נסללה להם הדרך להקמת ישיבה למרות כל המכשולים שעמדו בדרכם ובדרכי גדליה.. ושמה בישראל "חברון החדשה"

בעונה הקודמת מאיר רצה לצאת עם רות גוטליב שאביה התנגד לו בגלל שהוא ממעמד נמוך ואף ספרדי רחמנא ליצלן. בתחילת הפרק הקודם אנחנו פוגשים שוב את רות שבאמצע סקי בשוויץ ונראה שהיא עדיין לא התגברה על מאיר, אביה מנסה לנחם אותה שבכל מקרה זה לא היה מצליח מכיוון שהם לא מתאימים ושאין לה מה להיות עצובה ושהיא צריכה להנות מהחיים במיוחד שהיא בדרך לעשות סקי במסלול האדום או הכחול..

רוצה מקור וידאו אחר?

רוצה מקור וידאו אחר? לחץ כאן

שבאבניקים עונה 2 פרק 4

שתף:

אנחנו ממליצים לשמור את הדף במועדפים ולהירשם אצלנו להתראות וברגע שיעלה או יודלף הפרק תישלח אליכם התראה. (לחצו כאן להרשמה להתראות, הצטרפו לערוץ הטלגרם)

חודש אחרי מאיר פוגש את השדכן שלו שלומי ומספר לו על כל האסמסים ששלח לרות ושהיא לא עונה לו. שלומי מנסה לשכנע אותו שהוא צריך לרדת מזה ושהוא צריך להתחיל להסתגל למעמד שלו ואפילו מציע לארגן לו עבודה בזק"א, הוא אומר לו שהוא כבר 15 שנה בעולם השידוכים ואין ניסים ומה שאמור לקרות יקרה ומה שלא לא. מאיר בתגובה תוקף אותו על חוסר האמונה שלו בבורא עולם ומטיח בו שהוא בסך הכל בשר ודם ושהוא ישלם על חוסר האמונה שלו.

משה (העוזר של השדכן) נלחץ מאוד מדבריו של מאיר ומפחד שזה יביא עליהם מזל רע וקפדות. בינתיים הם ממשיכים בעבודה כרגיל, שלומי מדבר עם בחור בשם אלי נויפלד שהוא מנסה לשדך אותו כבר תקופה ארוכה ואלי שלא מרוצה מהבחורות שהוא מביא לו מפוצץ את השיחה ביניהם ומטיח בו שהוא בכלל לא מכיר אותו ואת התחביבים שלו ושהוא עוזב אותו לטובת שדכן אחר. משה ששומע את השיחה מהצד אומר לשלומי שזה כנראה בגלל מאיר סבג והעין הרע שהוא הטיל עליהם.

בינתיים גדליה שכבר שבוע דבורה מתעלמת מממנו ולא עונה לשיחות ממנו, מתייעץ עם שלומי מה לעשות שממליץ לו לקנות לה מתנה ולא מדמיין איזה השלכות חמורות יהיה לזה.. 

גדליה מחליט לקנות לה חולצת מיזעים (סווטשירט) בצבע ורוד עם סמל מסוים שגדליה לא מבין את משמעותו ונוסע לביתה להביא לה את המתנה בצירוף ברכה מרגשת.  אממה כשדבורה פותחת את המתנה ליד חברותיה היא מגלה שהוא שלח לה סווטשירט עם סמל של פרונו ולא יודעת איפה לקבור את עצמה מהבושה.

בבית מדרש מאיר שופך את ליבו בפני חבריו ומספר להם שהטעות שלו שהוא כל הזמן ניסה לברוח ממי שהוא ולהיות מישהו אחר, ללמוד בישיבה אשכנזית, להתחתן עם אשכנזייה ועוד לא סתם אחת אלא מישהי ממעמד גבוה. חבריו מנסים לנחם אותו ללא הצלחה עד שהם שומעים קולות מבחוץ ושם הם רואים חבורה שעושה יוגה או "גילוי עריות בצמודונים" לדברי גדליה.

מאיר שגם צופה במחזה רואה איך שאצלם הכל מעורבב, יש שם אשכנזים, ספרדים, בחורות, בחורים ושאתה יכול להיות מי שאתה ולא משנה באיזה גוף או לאיזה עדה אתה משתייך. בכל מקרה גדליה רואה שם את החולצה שקנה לדבורה על אחד מהבנים וכשהוא מראה את זה לאחד השבאבניקים מתחיל להתגלות גודל האסון.

לייזר לוקח אותו ישר אל השדכן לספר לו על המקרה ולטכס עצה מה עושים. שלומי כמובן מאבד עשתונות מהבורות של גדליה ומתחיל לחלחל לו ההבנה שכנראה באמת מישהו מקפיד עליהם כי זה כבר לא הגיוני כל הצירופי מקרים האלה. וגדליה מגלה לראשונה מה זה פרונו ומבין את חומרת מעשיו.

סוף דבר: דבורה מגיעה לבקר את גדליה ולשאול אותו מה הוא חשב לעצמו שהוא שלח את זה ושם היא מגלה שזה היה בתמימות מוחלטת ושגדליה לא יודע בכלל מה זה פרונו ואומרת לו שבחור שלא יודע מה זה זה הבחור שהיא רוצה להתחתן איתו.

אבינועם שהוא גם מחבורת השבאבניקים מנסה בינתיים להתאמן על יוגה בדירה כשלפתע הוא מקבל שיחת טלפון מאביו שמודיע לו שמצא לו ישיבה. אבינועם שכאמור ב-פרק הקודם הקים ישיבה עם שאר השבאבניקים ולא מתכנן להיכנס לישיבה אחרת אומר לאביו שהוא כבר נרשם לישיבת מיר ושהוא בדירה של הישיבה ברחביה.

אביו שכזכור מתפקד גם כסגן שר הפנים וצריך לטפל בכל הבלאגן של הקלות בפתיחת ישיבה מקבל מהעוזר שלו רשימה מקוצרת של הישיבות שכנראה מפוברקות על סמך נתונים כמו ישיבה עם פחות מ-15 בחורים רשומים. כשהוא עובר על הרשימה הוא נתקל בישיבת חברון החדשה שהוקמה ע"י השבאבניקים ב-פרק הקודם ואחרי שהוא שם לב שהיא ממוקמת ברחביה הוא מחליט לבדוק את הישיבה הזאת.

שתף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *