שבאבניקים עונה 2 פרק 5

תקציר הפרק הקודם: הפרק מתחיל כשה-שבאבניקים מגלים שאבא של לייזר בדרך לדירה שלהם והם נכנסים ללחץ לסדר הכל בדיוק כמו שהיה שלא יגלו שהם היו שם. בנוסף אבא של לייזר שהוא גם אבא של דבורה בין היתר מגיע לראות את החתן שלה גדליה והם גם אותו צריכים להכין מכיוון שאבא שלהם הוא טיפוס מיוחד ולא שגרתי.

גדליה מחכה לרב מוטי (אבא של לייזר ודבורה) בבית מדרש והוא כמו הגדליה שהוא נכנס ללחץ ומוסיף כל שנייה עוד איזה ספר לידו כדי שהוא ייראה שטייגניסט אמיתי אבל בסוף הרב מוטי בכלל לא מעוניין לפגוש אותו בבית מדרש והוא מבקש להביא אותו לבית של סבתא שלהם שהיא גם הדירה של השבאבניקים אבל כמובן שאף אחד לא אמור לדעת מזה ובטח לא אבא שלהם.

בכל מקרה גדליה מגיע לבית וכדרכו מתחיל עם קצת פדיחות שלייזר מנסה למזער בכל פעם עד שהוא מתחיל לדבר איתו בלימוד ואז אורו פניו, הוא גילה שגדליה תלמיד חכם אמיתי ושיש לו ידע נרחב בכל הסוגיות.

רוצה מקור וידאו אחר?

רוצה מקור וידאו אחר? לחץ כאן

שבאבניקים עונה 2 פרק 5

שתף:

אנחנו ממליצים לשמור את הדף במועדפים ולהירשם אצלנו להתראות וברגע שיעלה או יודלף הפרק תישלח אליכם התראה. (לחצו כאן להרשמה להתראות, הצטרפו לערוץ הטלגרם)

הרב מוטי מספר להם שהייתה לו אינטואיציה חזקה לגבי הבחור הזה מהרגע שהוא פגש אותו ומפתיע את גדליה עם שעון רולקס יוקרתי שקנה לו, גדליה כמובן מסרב לקחת את המתנה ומספר להם שיש לו שעון קסיו שיש לו כבר מהישיבה קטנה והשעון הזה עושה כל מה שהוא צריך כולל כפל, חילוק ועוד וזה רלוונטי ביותר שצריך לחשב לדוגמא שטח של סוכה..

הרב מוטי מתרשם מאוד מהסירוב של גדליה ואומר שהוא רוצה לסגור כבר מחר אירוסין. הוא מסביר להם שבחור שמוכן לוותר על שעון יוקרתי של 30,000 דולר בשביל שעון קסיו עלוב מבזאר שטראוס זה הבחור שהוא רוצה בשביל הבת שלו ולא סתם איזה שבאבניק.

מאיר סבג שכזכור קיבל הצעה להשתדך עם גוטליב בתנאי שישנה את שם משפחתו נמצא בדרכו למשרד הפנים לשנות את השם ל-"סאבו", שלומי שמלווה אותו רואה את החששות הרבים על פניו ומנסה לעודד אותו ולספר לו שעוד 80 שנה הוא יישב בוילה עם בניו ונכדיו הצדיקים מסביב לשולחן וכל החתנים שלו יהיו מפוניבז' וחברון.. ומאיר קוטע אותו באמצע ואומר לו שאין לו מה לדאוג ושהוא יעשה את זה.

כשהפקיד שואל אותו למה הוא רוצה לשנות את השם סבג במיוחד שזה שם של קדושי עליון במרוקו, צדיקים שהיו יכולים להמטיר גשמים, לפקוד עקרות ועוד הרבה.  מאיר מספר לו שאצלם החרדים תמיד מסתכלים עליו מלמעלה, כל הזמן אומרים לי שסבג זה שם של שיפוצניק, שם של חשמלאי ולי כבר נשבר מזה "אני לא חשמלאי" הוא צועק בכאב לפקיד.

הפקיד משתכנע מדבריו וכבר בא ללחוץ אנטר לשינוי השם ובדיוק קופץ החשמל בגלל איזה טוסטר של אחד בשם שאול, בכל מקרה הם מחפשים שם מישהו שיודע לתקן את זה ואז הם נתקלים במאיר ומגלים ששם משפחתו זה סבג ופותחים במסע תחינות שיעזור להם מכיוון שהוא היחיד שמבין בזה. מאיר השבאבניק כמובן מצליח לפתור את הבעיה הסבוכה לשמחת כולם.

אחרי כל הדברים האלה הפקיד לא מוכן לוותר למאיר וממשיך לנסות לשכנע אותו להשאיר את השם משפחה שלו, ומספר לו שהוא שמע מהרב שלו שפעם איזה בן אדם הגיע לגן עדן ובכניסה סבא וסבתא שלו מחכים לו ואומרים לו אתה שינית את השם משפחה ורצית להיות כמו כל הישראלים אז תיכנס לגן עדן של הישראלים ולמרות שהוא לא היה שבאבניקים לא נתנו לא להיכנס. בנוסף רוחמה המנהלת סניף אומרת לו שאם הוא משנה את השם משפחה שלו הוא צריך לחכות 7 שנים עד שהוא יכול לשנות את זה בחזרה.

השבאבניקים פרק 5

שלומי ששומע את השיחה בינהם מהצד לוקח אותו מהם ואומר לו שהם לא יהיו שם כשלא יקבלו את הבנים שלו לישיבה וגם הוא מפתיע אותו כשהוא מראה לו את התעודת זהות שלו ושם הוא רואה שגם השדכן שינה את שמו. כל זה משכנע את מאיר והוא משנה את שם משפחתו ל-"סאבו"

בחזרה לגדליה: הרב מוטי לוקח את כולם לביקור בגן חיות ומראה לגדליה את כל החיות שלו שקרויות על בשמות הבנים שלו.. ומביך אותו כשהוא מכריח אותו ללחוץ יד לאיזה מישהי שבבורד של כל דבר אפשרי ויש לו עסקים רבים איתה ובעלה. הוא מראה לו את דבורה הפילה וגם את הזיקית שקרויה על שמו.

פה כבר גדליה מתחיל טיפה לאבד עשתונות ופונה אל הרב מוטי ואומר לו שזה לא מכובד שתהיה זיקית קרויה על שמו, הוא אומר לו הרי אין שום רב שקרוי על שם של חיה, כשהרב מוטי אומר לו שהוא לא רב גדליה עונה לו שהוא לא סתם רב אלא הוא ראש ישיבה, אממה הוא עונה את זה בצרחות ועוזב את המקום אחרי שהשאיר את כולם בתדהמה ואת דבורה בוכה. 

סוף דבר: לייזר מספר לאביו את כל האמת, זה שהקימו ישיבה בכספו ושגדליה הראש ישיבה. דבורה מודה בטעותה ואומרת לגדליה שהוא צדק ושהיא רוצה להתחתן איתו עכשיו והפרק של השבאבניקים מסתיים בשבירת הצלחת של האדמו"ר מגור וכך נבנה עוד בית נאמן בישראל.

שתף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *