שבאבניקים עונה 2 פרק 6

אז מה היה עם גדליה עד עכשיו?
הפרק הראשון מתחיל עם גדליה שרוצה להתקבל לישיבת "תפארת יגעים" ומנסה להרשים את הראש ישיבה. הרב שמכיר את העבר של גדליה לא מתרשם ומעמת אותו עם העבר השבאבניקי שלו ועם החבורה שהוא הסתובב איתה. גדליה עונה לו שהוא השתנה ועכשיו הוא מתמקד בלימוד התורה בלבד והוא לא רוצה לזוז מאוהלה של תורה, כמו רבי עקיבא שלמד 12 שנה אותו דבר עד שהוא נהיה תלמיד חכם עצום כך גם אני.

הראש ישיבה מוכן לקבל אותו ומצרף אותו לחבורת צול"ים שמנסה לחנך אותו ו"להחזיר אותו למוטב". גדליה מתעלם מהם ומנסה ללמוד ולהתרכז אך ורק בזה אבל תוך כדי לימוד הלכות טהרה המחשבות שלו כל הזמן מוסחות והוא נזכר בדבורה שהוא יוצא איתה. אחד הצול"ים שאיתו בחדר רואה שהוא קצת מבולבל וניגש לדבר איתו וכמעט מצליח להפיל את גדליה בדיבור ולגרום לו לספר על המחשבות שלו לגבי דבורה, גדליה שקולט אותו צועק עליו ומטיח בו את הספרים ואף דופק לו כאפה ועוד כמה דברים.

רוצה מקור וידאו אחר?

רוצה מקור וידאו אחר? לחץ כאן

שבאבניקים עונה 2 פרק 6

שתף:

אנחנו ממליצים לשמור את הדף במועדפים ולהירשם אצלנו להתראות וברגע שיעלה או יודלף הפרק תישלח אליכם התראה. (לחצו כאן להרשמה להתראות, הצטרפו לערוץ הטלגרם)

תוך כדי הלימוד בבית מדרש אחד הבחורים הלא שבאבניקים של עונה 2 אומר לגדליה שיש בחורה שרוצה לדבר איתו, הבחורים בבית מדרש מסתכלים בהלם על גדליה ודורשים לדעת מה פשר הדבר ואף מאיימים עליו שיגרשו אותו מהישיבה.

גדליה ממשיך או לפחות מנסה להתעלם מכל ההסחות דעת וממשיך ללמוד למבחן ברבנות וחורש יומם וליל על הגמרא.

בינתיים דבורה שנפגעה מכל הסינונים של גדליה שלא עונה לה לשיחות ומתעלם מהמתנות שהיא שולחת לו מגייסת לעזרה את שלומי השדכן שמגיע עד לישיבה ומכריח את גדליה להתקשר אליה, בשיחה השבאבניק לשעבר מסביר לה שהוא לומד למבחן שחשוב לו מאוד וזה הסיבה שהוא לא דיבר איתה עד עכשיו, הוא מציע לה להיפגש מייד אחרי המבחן.

במבחן גדליה מצליח לענות על כל השאלות ומצליח להתרכז היטב, אממה באמצע המבחן דבורה מגיע לבקר אותו ומהרגע שגדליה שהיה בעבר ב-שבאבניקים רואה אותו כל המחשבות שלו מוסחות והוא לא מצליח לענות על שום שאלה. גדליה יוצא אליה ובשיחה שלהם הוא מאבד את העשתונות ומתחיל לצעוק עליה ואח"כ חוזר לבחינה, היא בתגובה נכנסת לבחינה וצועקת עליו בבכי שזה פעם אחרונה שהוא צועק עליה.

השבאבניקים עונה 2 פרק 6

בקיצור אחרי כל הבלגן הזה פוסלים לגדליה את הבחינה ולא עוזרות כל התחינות שלו המבחן נפסל סופית. גדליה מאוכזב מאוד ומטיח את המבחן ברב הבוחן ואף מספר לו שאחד הצול"ים מהחדר שלו העתיק בבחינה וגורם גם לפסילה של המבחן שלו.

הצו"ל שפסלו לו את הבחינה מתעצבן על גדליה השבאבניק ומחטיף לו כהוגן מה שמוביל לפינויו למיון טרם במצב קל-בינוני.

ביציאה מהמיון מפתיעים אותו השבאבניקים עם שירה ועוגת יום הולדת, השבאבניקים מספרים לו שהם פותחים ישיבה חדשה ושהם רוצים שהוא יעמוד בראשה. גדליה שכבר הסתבך יותר מידי עם הישיבה שלו מסכים להצטרף אליהם בכמה תנאים ביניהם שלושה סדרים, 3 תפילות ביום במניין ושיעור תורה שהוא יישא פעם בשבוע.

השבאבניקים מנסים לגייס את המניין הראשון ושם הם נתקלים בקשיים ואף בבחור שעושה להם שיימינג בפייסבוק על ה שניסו לצרף אותו למניין ובגללם לא תישאר אף שכונה חילונית בירושלים.

למרות כל הקשיים ב-שבאבניקים עונה 2 פרק 6 גדליה מסכים להישאר והוא מגיע לרשם הישיבות שאחראי על אישור ישיבות חדשות. שם השבאבניקים מצליחים להרשים אותו חלקית והוא נותן להם אישור לצאת לדרך לא לפני שהוא מודיע להם שהוא מתכנן לעשות להם ביקור פתע בחודשיים הקרובים מה שמאלץ אותם לתת מראית עין לפחות של ישיבה אמיתית בזמן הקרוב.

אחרי כל הבלגן שהיה לגדליה עם דבורה הוא שולח לה בשיא התמימות מתנה – סוודר עם סמל של פרונו, דבורה שפותחת את המתנה מול חברותיה מגלה את זה ולמרות שהיינו מצפים שהיא תסיים את הקשר מיידית היא הולכת לפגוש את גדליה.

בפגישה איתו היא מגלה שהוא עשה את זה בשיא התמימות ושהוא לא מה-שבאבניקים והיא אומרת לו שהיא מאמינה לו והיא רוצה להתחתן איתו.

ההורים של דבורה (ולייזר) מגיעים לביקור

אבא של דבורה מגיע לביקור ושתדעו אבא שלה לא טיפוס רגיל וצריך להתייחס אליו בהתאם.. לייזר ו-דבורה עושים לגדליה או לפחות חושבים שהם עושים הכנה מתאימה.

בביקור שלו הוא לוקח את גדליה לביקור בגן חיות, שם הם פוגשים כל מיני חיות שקרויות על שמות המשפחה שלהם וגם את הזיקית שקרויה על שם גדליה, שם הוא מאבד את עשתונותיו ומתפרץ כלפי אבא של דבורה ויוצא מהגן חיות.

בסופו של דבר לייזר מ-שבאבניקים עונה 2 פרק 6 מרגיע את אביו ודבורה אומרת לגדליה שהיא טעתה ושוברת את הצלחת היקרה של האדמור מגור והם מתארסים.

שתף:

3 comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *