שבאבניקים עונה 2 פרק 8

לצפייה בפרק דלגו קצת למטה. תקציר הפרק הקודם: הפרק נפתח עם הזוג מאכערים שעזרו ל שבאבניקים לפתוח את הישיבה בפרקים הקודמים, הפעם הם חוזרים מעוד איזה עסקה שלהם וכשהם באים לחזור לישיבה הם מגלים שהם כבר לא רצויים שם בגלל כל העסקאות שלהם.

בינתיים השבאבניקים פוגשים את רון (ההוא ששונא חרדים) בכניסה לבניין שם הוא שואל אותם לפשר המעטפה שהגיעה לבניין שרשום עליה שהיא מיועדת לישיבת חברון החדשה, השבאבניקים ישר מנסים להרגיע אותו ואומרים לו שהם לא פתחו שום ישיבה וכנראה שזה איזה טעות..

רוצה מקור וידאו אחר?

שבאבניקים עונה 2 פרק 8

שתף:

אנחנו ממליצים לשמור את הדף במועדפים ולהירשם אצלנו להתראות וברגע שיעלה או יודלף הפרק תישלח אליכם התראה. (לחצו כאן להרשמה להתראות, הצטרפו לערוץ הטלגרם)

תוך כדי מתחיל להישמע שירים ונגינות מהדירה שלהם וזה כבר מעלה את העצבים לרון למרות שהם אומרים לו שזה לא מהדירה שלהם. ואכן כש-השבאבניקים עולים למעלה הם מגלים שם את הזוג מאכערים ששרים ומדרבקים.

זוג המאכערים – שבאבניקים עונה 2 פרק 8

אחרי שזוג המכערים קצת אוכלים להם תראס הם מספרים להם שהם רוצים להצטרף אליהם כשותפים בישיבה ובדירה. לייזר מסרב בנימוס ואומר להם שהוא לא יכול בגלל שזה לא הבית שלו אלא של סבתא שלו שחולה/מתה.

אחרי שהם הלכו השבאבניקים בעונה 2 פרק 8 פותחים את המכתב שקיבלו ומגלים שזה הודעה מעיריית ירושלים על חוב לארנונה בסך 7,200 שקלים חדשים.

הארנונה במקור אמורה להיות הרבה פחות לדירה רגילה אבל בגלל שרון הלשין עליהם לעירייה שזה ישיבה הם צריכים לשלם פי 5!

הם מתחילים לריב ביניהם על ההוצאות של כל אחד מהם עד שגדלה קוטע אותם ומשתיק אותם. גדליה נותן בהם קצת תוכחה ואומר להם שבכל דור יש את היוונים האלה שמנסים למנוע לימוד תורה על ידי גזירות שמד שונות אבל תמיד המכבים מנצחים את הגזרות האלו. השבאבניקים קוטעים אותו שמה שחסר להם זה איזה פך שמן שיציל אותם עד שעינהם נתקלות בחנוכייה של סבתא של לייזר ששווה 12 אלף ותציל אותם מכל החובות שהם נקלעו אליהם.

העלילה בפרק 8 של שבאבניקים עונה 2 ממשיכה

אחרי שהצליחו למכור את החנוכייה בקצת פחות כסף הם הולכים לשלם את הארנונה ושמה הפקידה מגלה להם שהגישו תלושה על רעש ושיש להם שבועיים לסדר את זה או שהם צריכים להתפנות מהדירה. הם מחליטים להשיב מלחמה וחושבים על רעיון מהפכני, הם מחליטים לעשות מסיבה חנוכה חילונית למהדרין בשביל להראות שהם לא דוסים רגילים ואז לגשת אליהם ולבקש שיבטלו תתלונה.

הם פוצחים במסע קניות מטורף שכולל עץ אשוח קטן וכמובן שכל המימון לזה מגיע מאוסף החנוכיות של המשפחה של לייזר.

לייזר בינתיים נפגש עם אחותו שמושכת בשבילו קצת כסף ושם הוא מבקש ממנה שתתקשר לאמא של יחזקאל ותבדוק אם היא רוצה שהוא יבוא לתת עוד שיעורים, דבורה מתעצבנת עליו ואומרת לו שהוא צריך להוזיז תתחת שלו ושהוא לא יכול לצפות שהכל יפול עליו מלמעלה.

לייזר מחליט לעשות מעשה והוא קופץ לבית ספר של יחזקאל שם הוא פוגש אותו ומנסה לשכנע אותו בצורה עדינה.. לבקש מאמא שלו שהוא יבוא לעוד שיעור כי הוא ממש חלש בחומר וחייב את השיעורים האלה בשביל להצליח במבחנים ולהתקבל לישיבת חברון.

השבאבניקים מצליחים להרים מסיבה למופת ולמרות שלייזר מגלה שם שהם משכנו עוד כמה חנוכיות שלו הוא נרגע אחרי שהוא רואה שהשכנים מאוד נהנים ותכלס זה עניין של חודשיים-שלוש עד שהישיבה תקבל תקציב ואז הוא כבר יוכל לקנות את החנוכיות בחזרה.

בכל מקרה אבינועם נותן נאום קטן ומרתק לשכנים ואנחנו כמובן נצטט אותו פה מילה במילה:

שלום לכולם, ערב טוב. רבותיי וגבירותיי, "זה היום עשה ה', נגילה ונשמחה בו". ברצוני לומר מספר מילים. זה יהיה קצר, אני מבטיח.

אופיים ומשמעותם של אירועי חנוכה והרלוונטיות שלהם לאירועים החברתיים והתרבותיים של ימינו ידוע.

הם מייצגים את המאבק המתחולל מאז יעד היום בין שמרנות קיצונית ומסתגרת בתרבות היהודית המסרותית, לבין פתיחות וקבלת עקרונות האוניברסליזם התרבותי, שהוצע כמובן על ידי ההלינזם אי שם בראשית דרכם של מוקדון ויורשיו.

תוך כדי הנאום המרתק הזה מתגלה ללייזר שהשבאבניקים משכנו בטעות גם את החנוכייה מאושוויץ.

אחרי הנאום אבינועם ניגש לרון ומתנצל על כל הרעש שהם עשו בעבר ושואל אותו גם לגבי התלונה שהוא הגיע לעייריה, אז הוא מגלה שהוא בגלל לא הגיש נגדם שום תלונה. אחרי בירור קטן שהוא עושה הוא מגלה שמי שהגיש את התלונה על הרעש בישיבה שהקימו השבאבניקים הוא לא פחות מאביו ושהוא לא מתכוון לעצור. אבינועם מאיים על אביו שאם הוא לא יבטל את התלונה הוא (אביו) ייפול ביחד איתו כשתבוא הביקורת על הישיבה.

לייזר שהזדעזע מזה שמשכנו את החנוכייה מאושוויץ הולך לזוג מאכערים ומסכים לבקשה שלהם להצטרף לישיבה ולדירה בתמורה לתשלום מראש לחצי שנה בסך 18,000 שקלים.

אחר כך הוא נוסע לביתה של נועה (אמא של יחזקאל השבאבניק הקטן) ושם הוא מציע לה לצאת איתו. היא בתגובה אומרת לו שהוא צריך לדעת מראש מה כוללת העסקה.. וזה לא פשוט להתחתן עם מישהי שהיא גרושה חרדית + סטודנטית ועוד עם ילד. כמובן שזה לא מרתיע את לייזר והוא מביא את הצלחת של האדמו"ר מגור ושובר אותה שוב.

שתף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *